Branża bankowa: Konferencja z wieczornym bankietem

konferencja z wieczornym bankietem

KLIENT

Branża bankowa

UCZESTNICY

210 uczestników

DATY

9 września 2023

MIEJSCE

Iława (Mazury)

Przedstawienie raportu na konferencji
z wieczornym bankietem

Zadania Agencji Eventowej Fox Events podczas organizacji wydarzenia:

  • opracowanie koncepcji kreatywnej przedstawienia raportu,
  • budowa scenografii, oprawy prezentacji wraz z prowadzącym,
  • koordynacja i opracowanie logistyki wydarzenia,
  • zapewnienie oprawy technicznej w czasie całego wydarzenia,
  • organizacja dodatkowych atrakcji dla uczestników podczas wieczornego bankietu (stworzenie myśli przewodniej, aranżacji stołów oraz atrakcji głównej),
  • zaproponowanie rozwiązań w zgodzie z ekologią.

Konferencja z wieczornym bankietem – jak i gdzie przebiegało wydarzenie?

W ostatnim czasie mieliśmy przyjemność organizować konferencję wraz z wieczornym bankietem dla jednego z naszych stałych Klientów z branży bankowej. 

Wydarzenie miało miejsce w urokliwym Grand Hotelu Tiffi na Mazurach, a jego głównym celem było przedstawienie corocznego raportu w oparciu o ciekawą koncepcję kreatywną. Forma ta, miała na celu utrzymać uwagę odbiorców, zaangażować publiczność i pomóc lepiej zapamiętać ważne dane raportowe opracowane przez firmę.

Na etapie przygotowywania oferty zaproponowaliśmy kilka oryginalnych koncepcji kreatywnych, z których przez Klienta została wybrana forma z udziałem artystów kabaretowych, a konkretnie „Sesja studencka”. Bohaterowie historii mieli za zadanie przygotować pracę zaliczeniową przed wschodem słońca. Zainspirowani rozmową, postanowili wykorzystać omawianą tematykę w raporcie. Przez kolejne godziny, pracując razem, integrując swoje spostrzeżenia, prezentowali tym samym widzom ciekawe dane.

Przy tego typu realizacji, ważny jest odpowiedni dobór aktorów oraz zapewnienie im wsparcia merytorycznego, ponieważ na co dzień wykonują pracę artystyczną w oparciu o scenariusz
z innego rodzaju treścią.

Do wystąpienia w tej roli, zaprosiliśmy uznanych artystów – Olgę Łasak, „gwiazdę” kabaretu Czesuaf oraz Przemysława Żejmo, znanego z kabaretu Jurki. W tym niestandardowym występie, wspomogliśmy aktorów dodatkowymi materiałami audiowizualnymi, takimi jak filmiki na YouTube, podcast, audycja radiowa, live na Instagramie, czy chat GPT. Nagrania te stanowiły pomoce naukowe dla naszych „studentów” i zostały w pełni stworzone
oraz wyprodukowane w naszej agencji.

Aranżacja i scenografia sali konferencyjnej

Do spektaklu konferencyjnego zbudowaliśmy scenografię, w pełni oddającą aranżację pokoju studenckiego. Zapewniliśmy również odpowiednie, profesjonalne oświetlenie, nagłośnienie,
a także realizację wizji. Performance ostatecznie spełnił swoje zadanie i przez cały czas trwania wystąpienia utrzymał uwagę odbiorców oraz angażował publiczność do udziału w debacie.

Serdecznie zachęcamy Klientów do sięgania po tego typu rozwiązania konferencyjne. Z naszych doświadczeń wynika, że przedstawienie danych w ciekawy, kreatywny sposób zwiększa uwagę odbiorców wobec prezentowanych danych, co może przekładać się na ich lepsze przyswojenie.

Po udanej prezentacji raportu, agencja miała 2,5 godziny na błyskawiczną rearanżację sali,
na której odbywał się również wieczorny bankiet. Układ teatralny sali zamieniliśmy w układ bankietowy, a scenę pełną scenografii do spektaklu, w gotową na wystąpienie cover bandu.
W tym samym czasie stoły wzbogacone zostały o tematyczne dekoracje, a wieczorowego klimatu nadało eleganckie, dekoracyjne oświetlenie w barwach Klienta. Zespół Nocny Koncert zapewnił naszym Gościom zabawę do rana prezentując energiczny performance.

Bezpieczeństwo uczestników w trakcie wydarzenia

Na wydarzeniach zamkniętych należy pamiętać również o bezpieczeństwie Uczestników
i zapewnieniu im należytej ochrony. Im bardziej udany event, tym większe prawdopodobieństwo nieproszonych Gości, dlatego agencja stanęła na wysokości zadania
i zapewniła komfort uczestnictwa w konferencji oraz wieczornym bankiecie.

Podsumowanie

Ogrom pracy, pasji i profesjonalizmu włożony w ten projekt przez cały zespół agencji eventowej, zaowocował wielkim sukcesem dla naszego Klienta oraz nas samych. Nie możemy doczekać się kolejnej realizacji!